Cudowny Medalik, tradycyjny medalik komunijny

Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Cudowny Medalik z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej

Cudowny Medalik w tej wersji, posiada delikatnie powiększoną treść modlitwy w porównaniu do Cudownego Medalika według oryginalnego wzoru. Tekst modlitwy dzięki powiększonym literom staje się nieco bardziej wyeksponowany, a postać Maryi delikatnie mniejsza. Wszystkie atrybuty, pierwszego wzoru Cudownego Medalika pozostają zachowane.

Początki powstania Cudownego Medalika, który stał się najsłynniejszym medalikiem świata przypadają na 27 listopada 1830 r., kiedy to nieznanej nikomu nowicjuszce Katarzynie Labouré ukazuje się Matka Najświętsza. Jest ubrana w białą suknię, stoi na kuli ziemskiej i miażdży stopą głowę węża. Z Jej otwartych dłoni, skierowanych ku ziemi, wychodzą promienie - symbol łask, jakie wyprasza ludziom. Dłonie Maryi są otwarte w przejrzystym geście dawania. Tak trzymane dłonie nie są w stanie niczego zatrzymać dla siebie. Maryja dzieli się z ludzkością pełnią Bożych darów, które otrzymuje. Wokół Maryi pojawia się napis: „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.


Po chwili obraz z Matką Bożą obraca się i nowicjuszka dostrzega literę M splecioną z krzyżem, a pod nimi Serce Jezusa w oplatającej je koronie cierniowej i Serce Maryi, które przeszywa miecz. Cały rewers Cudownego Medalika, okala wieniec dwunastu gwiazd. "Dwunastka" to liczba Kościoła i oznacza tajemnicę obecności i działania Chrystusa w Kościele,

Wówczas s. Katarzyna usłyszała polecenie: „Każ wybić medalik według tego wzoru. Osoby, które będą go nosić z ufnością, otrzymają wielkie łaski”.

Objawienie to zostało oficjalnie uznane przez Kościół.

Cudowny Medalik jest orężem do walki ze złem. Św. Maksymilian był wielkim propagatorem Cudownego Medalika wśród katolików, jak również osób niewierzących, mówił - „Nie dajmy się oszukać szatanowi. (...) Wielu ludzi uciska zło moralne, którego symbolem jest wąż. Na Medaliku wąż jest pod stopami Niepokalanej, zgodnie z zapowiedzią Bożą, że Ona zetrze jego głowę. Obraz ten budzi u grzeszników ufność do Najświętszej Panny, stąd modlą się: "O Maryjo bez grzechu poczęta...", a Ona rozsiewa promienie łask, które oświecają umysły i rozpalają serca. Tą drogą następuje nawrócenie i uświęcenie."

Cudowny Medalik dla św. Maksymiliana Kolbe był codziennym znakiem obecności i opieki Niepokalanej. Maryja powiedziała podczas objawienia św. Katarzynie, że każdy, kto będzie nosił ten medalik z ufnością, otrzyma wielkie łaski. Założyciel Rycerstwa Niepokalanej jest przykładem prawdziwości słów Matki Bożej.

Cudowny Medalik uważany jest za rodzaj tarczy, chroniącej przed złem. Z uwagi na swoją niezwykłą moc Cudowny Medalik jest najpopularniejszym medalikiem komunijnym oraz doskonałym prezentem dla bliskich osób niezależnie od okazji.

 

Cudowny Medalik - srebro próby 925.

Wizerunki na awersie i rewersie Cudownego Medalika zostały wykonane emalią jubilerską. 

Medalik dwustronny.

Waga Cudownego Medalika:

  • Mały (13 mm szerokości / 18 mm wysokości + 6 mm zawieszka) - 1.7 grama
  • Standardowy (15 mm szerokości / 22 mm wysokości + 6 mm zawieszka) - 2.2 grama
  • Duży (17 mm szerokości / 24 mm wysokości + 6 mm zawieszka) - 2.8 grama

Cudowny Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej Niepokalanej został w całości wykonany w naszej pracowni.

  • Nie wiesz jaką wybrać wielkość Cudownego Medalika? Zajrzyj do przewodnika.
  • Nie wiesz jaki wybrać typ wykończenia Cudownego Medalika? Sprawdź w poradniku.

 

Cudowny Medalik jest również dostępny w wersji bransoletki: https://pietatis.pl/pl/p/Bransoletka-Cudowny-Medalik/79 oraz w wariancie złoconym: https://pietatis.pl/pl/p/Cudowny-Medalik-zlocony-/133

To co wyróżnia nasze medaliki i krzyżyki i sprawia, że stają się wyjątkowe to przede wszystkim - Nasza autorska metoda łączenia techniki bardzo precyzyjnego odwzorowania wszystkich detali oraz zastosowania wysokiej klasy, kontrastowej emalii jubilerskiej. Dzięki temu piękno, moc i duchowy wymiar świętych wizerunków otrzymują należną im doskonałą i szlachetną oprawę.

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl