Cudowny Medalik oryginalny wzór





Opis
Cudowny Medalik z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej
Początki powstania najsłynniejszego medalika świata przypadają na 27 listopada 1830 r., kiedy to nieznanej nikomu nowicjuszce Katarzynie Labouré ukazuje się Matka Najświętsza. Jest ubrana w białą suknię, stoi na kuli ziemskiej i miażdży stopą głowę węża. Z Jej otwartych dłoni, skierowanych ku ziemi, wychodzą promienie - symbol łask, jakie wyprasza ludziom. Dłonie Maryi są otwarte w przejrzystym geście dawania. Tak trzymane dłonie nie są w stanie niczego zatrzymać dla siebie. Maryja dzieli się z ludzkością pełnią Bożych darów, które otrzymuje. Wokół Maryi pojawia się napis: „O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.
Po chwili obraz z Matką Bożą obraca się i nowicjuszka dostrzega literę M splecioną z krzyżem, a pod nimi Serce Jezusa w oplatającej je koronie cierniowej i Serce Maryi, które przeszywa miecz. Cały rewers Cudownego Medalika, okala wieniec dwunastu gwiazd. "Dwunastka" to liczba Kościoła i oznacza tajemnicę obecności i działania Chrystusa w Kościele,
Wówczas s. Katarzyna usłyszała polecenie: "Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością".
Objawienie to zostało oficjalnie uznane przez Kościół.
Cudowny Medalik jest orężem do walki ze złem. Św. Maksymilian był wielkim propagatorem Cudownego Medalika wśród katolików, jak również osób niewierzących, mówił - „Nie dajmy się oszukać szatanowi. (...) Wielu ludzi uciska zło moralne, którego symbolem jest wąż. Na Medaliku wąż jest pod stopami Niepokalanej, zgodnie z zapowiedzią Bożą, że Ona zetrze jego głowę. Obraz ten budzi u grzeszników ufność do Najświętszej Panny, stąd modlą się: "O Maryjo bez grzechu poczęta...", a Ona rozsiewa promienie łask, które oświecają umysły i rozpalają serca. Tą drogą następuje nawrócenie i uświęcenie."
Cudowny Medalik uważany jest za rodzaj tarczy, chroniącej przed złem.
Medalik - srebro próby 925.
Wizerunek wykonany czarną emalią jubilerską.
Medalik dwustronny.
Waga medalika: 2.2 grama.
Wymiary: 16 mm szerokości, 22 mm wysokości (+7 mm zawieszka).
Medalik w całości wykonany w naszej pracowni.
- Nie wiesz jaki wybrać typ wykończenia? sprawdź (tu)