Najczęściej zadawane pytania

1. Czy mogę zamówić wykonanie medalika z wizerunkiem na zamówienie?

Tak. Nasza autorska metoda produkcji daje możliwość wykonania medalika z wyjątkowym, unikalnym wizerunkiem zaprojektowanym pod indywidualne zamówienie.

Najpierw uzgadniamy wspólnie, w oparciu o który dokładnie wizerunek ma być przygotowany projekt oraz określamy kształt medalika – okrągły, owalny, prostokątny lub każdy inny. Często konwencja, w jakiej utrzymany jest obraz / wizerunek, podpowiada kształt, ale w razie potrzeby możemy zaprojektować dowolny.

Wybieramy wspólnie również styl w jakim ma być przygotowany projekt. Nie chodzi w tym przypadku o kształt medalika, a bardziej o kompozycję całości, określenie które postaci i dodatkowe elementy mają znaleźć się na medaliku, delikatność kreski. Czy stylistyka projektu ma mieć subtelny charakter czy bardziej surowy.

Można wskazać również medalik z naszej oferty ze stylem w jakim ma być wykonany medalik.

W ciągu 2 tygodni przesyłamy gotowy projekt. Jeżeli Zamawiający chciałby dokonać zmian to dokonujemy korekty. Po wprowadzeniu ewentualnych uwag i zaakceptowaniu finalnej wersji (uzgodniony wzór i wielkość) przystępujemy do produkcji.

Czas przygotowania projektu to około 2 tygodnie. Czas produkcji - maksymalnie 5 dni roboczych.

W celu wykonania medalika z wizerunkiem na zamówienie zapraszamy do kontaktu: kontakt@pietatis.pl lub drogą telefoniczną: +48 882 516 835.

 

2. Czy mogę zamówić medalik lub krzyżyk, który mi się podoba, ale w innym rozmiarze niż jest dostępny w sklepie?

Tak. Możemy wyprodukować medalik lub krzyżyk w większym lub mniejszym rozmiarze niż znajdujący się w standardowej ofercie. W tym celu prosimy o kontakt na adres mailowy kontakt@pietatis.pl

 

3. Czy mogę zamówić medalik, który będzie się składał z dwóch innych wizerunków na awersie i rewersie niż te oferowane w sklepie?

Tak. W przypadku, kiedy oba wizerunki są wpisane w ten sam kształt, wykonanie medalika nie zajmie więcej czasu niż zadeklarowany przy składaniu zamówienia. Jeżeli dwa wizerunki, które mają znaleźć się na medaliku, mają kształty dopasowane do różnych formatów, to ich ujednolicenie nieznacznie wydłuży czas wykonania medalika.

 

4. Czy mogę zamówić każdy medalik, krzyżyk czy łańcuszek w wersji złoconej?

Tak. Każdy ze znajdujących się w naszej ofercie produktów możemy pokryć złotem.

 

5. Dlaczego medaliki są złocone, a nie pozłacane?

Nasze medaliki pokryte są warstwą złota o grubości minimum 1 mikrona. Zgodnie z obowiązującą terminologią, pozłacanie dotyczy nakładania warstwy złota o grubości do 0.5 mikrona. Powłoki złota powyżej 0.5 mikrona i nie grubsze niż 2.5 mikrona noszą miano złoconych. Ten przedział grubości powłok złota zapewnia znacznie większą trwałość i atrakcyjniejszy wygląd. Dlatego nasze medaliki są złocone, a nie pozłacane.

6. Jaki jest czas realizacji zamówienia ?

Czas realizacji zamówienia liczymy od momentu opłacenia zamówienia, do momentu kiedy przesyłka zostanie umieszczona w paczkomacie lub, gdy kurier odbierze przesyłkę z naszej pracowni.

Dla osiągnięcia zamierzonego efektu w postaci bardzo dokładnego odwzorowania wszystkich detali wizerunku i perfekcyjnego wykończenia każdego medalika, potrzebujemy dużo czasu, pracy i zaangażowania. Nie chcemy przyspieszać i skracać poszczególnych etapów produkcji bo wiemy, że skutkowałoby to obniżeniem jakości. A do takiej sytuacji w żadnym wypadku nie chcemy dopuścić.

Dlatego czas wysyłki dla srebrnych medalików wynosi najczęściej 2 dni robocze, a dla złoconych 5 dni roboczych.

 

7. Czy mogę prosić o szybszą realizację zamówienia?

Tak. W wyjątkowych przypadkach możemy przyspieszyć realizację i wysyłkę. Medaliki trafiają do produkcji zgodnie z kolejnością zamówień. Jeżeli zachodzi potrzeba pilnej realizacji możemy dokonać zmian w harmonogramie i przesunąć zlecenie na początek kolejki. W celu przyspieszenia realizacji zamówienia należy przesłać do nas wiadomość w uwagach przy składaniu zamówienia lub drogą mailową na adres: kontakt@pietatis.pl

 

8. Na moim medaliku, patrząc pod określonym kątem pod światło można dostrzec minimalną nieregularność powierzchni.

Każdy z naszych medalików, aby osiągnąć charakterystyczny, piękny wygląd potrzebuje dużo precyzyjnej, ręcznej pracy. Czasem na płaskiej powierzchni, pod pewnym kątem padania światła można dostrzec ślady prowadzenia narzędzi ręką jubilera. Te śladowe różnice i nieregularności świadczą o wyjątkowości i niepowtarzalności każdego z medalików. Są nieodłącznym elementem każdej ręcznej pracy jubilerskiej i nadają indywidualnego charakteru każdemu medalikowi.

 

9. Czy mogę zamówić grawerowanie na medaliku lub krzyżyku?

Tak, jeżeli medalik jest jednostronny, na drugiej stronie możemy nanieść grawerunek. Na medalikach dwustronnych nie grawerujemy.

 

10. Co mogę wygrawerować ?

W zasadzie wszystko. Daty urodzin, uroczystości, imiona, sentencje, Sigla biblijne czyli symbole literowo-cyfrowe wskazujące określone miejsce w tekście Biblii (skrócone formy nazwy księgi, rozdziału i wiersza) np.: Mt 18.

 

11. Jak długi może być grawer ?

Wszystko zależy od wielkości medalika i rozmiaru czcionki grawerowanego napisu. Generalnie w razie konieczności zmieści się dość dużo:-) W celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.


12. Jak zmierzyć prawidłowo obwód nadgarstka.

W tym celu należy zmierzyć obwód nadgarstka w miejscu gdzie nosisz bransoletkę metrem krawieckim lub nitką, tasiemką, sznurkiem... Jeżeli pomiar był zrobiony np. nitką to następnie wystarczy zmierzyć jej długość linijką. Uzyskany wymiar w cm centymetrach wystarczy następnie wskazać w konfiguratorze długości przy składaniu zamówienia na bransoletkę.

 

13. Jak opłacić zamówienie przelewem tradycyjnym ?

Po złożeniu zamówienia otrzymasz wiadomość email zawierającą wszystkie szczegóły zakupu oraz numer zamówienia. Następnie wystarczy przejść do swojego banku i wykonać przelew na numer konta:

86 1140 2004 0000 3202 8241 0046

Nobilis Magdalena Newecka

ul. Gubinowska 7/68

02-956 Warszawa

14. Jeśli mam pytania na które nie znalazłem odpowiedzi?

W takim przypadku zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Z przyjemnością pomożemy:-) 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl